zaloguj się   
SmodCMS

Zajęcia wyjazdowe

Dnia 17.03.2015 odbyły się zajęcia wyjazdowe w zakładzie Mosso w Radziejowicach. Uczestnicy zapoznali się z etapami produkcji oleju rzepakowego.

W wyjeździe udział wzięło 33 uczniów z klasy 3D i 2c.

 galeria

Dnia 28.11.2014  odbyły się zajęcia zawodowe na terenie zakładu TAKEDA w Łyszkowicach. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy 1a i 2c.

Z kolei dnia 9.12.2014 odbyły się zajęcia zawodowe na terenie zakładu przemysłu owocowo-warzywnego i mleczarni w Głuchowie. W wyjeździe udział wzięło 33 uczniów z klasy 3D i 2c.

 galeria

Uczniowie klas 3a i 1c Zasadniczej Szkoły Zawodowej dnia 16.05.2014 uczestniczyli w zajęciach na terenie zakładu Herco (producent gwoździ) - zajęcia prowadził Z.Markieta. Temat zajęć: "Asortymenty produkcji i organizacja pracy, logistyka, zaopatrzenie i dystrybucja w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym".

 galeria

 W dniu 26.02.2014 uczniowie klasy IId (29os.) i Ic (6os) uczestniczyli w zajęciach zawodowych wyjazdowych, które odbyły się w kompleksie gastronomiczno-hotelarskim Ossa. Po zakładzie oprowadzał uczniów pan Tomasz Oszczędowski, który zapoznał uczniów z ogólnymi zasadami pracy zakładu(profil produkcji,ilość zatrudnionych osób, wyposażenie zakładu i plan rozwoju. Następnie oprowadził uczniów po poszczególnych działach produkcji:

  • magazyn wstępnej obróbki
  • magazyn chłodnia
  • wyposażenie kuchni właściwej
  • wyposażenie bufetu(lada sałatkowa, bemary)
  • cukiernia
  •  zmywalnia

Zajęcia poprowadziła również p. I. Purska na temat: "Gotowanie metodą sous vide"  

 galeria

W dniu 19.02.2014 odbył się wyjazd na zajęcia zawodowe do zakładu "Ulamex". Uczniowie klasy 3a Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez wykładowców Politechniki Częstochowskiej oraz kadrę firmy Ulamex, na temat nowoczesnych metod spajania metali. Zostali zapoznani z urządzeniami wykorzystywanymi w spawalnictwie.

Ćwiczenia praktyczne obejmowały naukę spawania metodami

  • MMA - elektrodą otuloną
  • MIG/MAG - półautomatem spawalniczym
  • TIG - elektrodą folframową
  • Lutospawnie

 galeria

W dniu 12.12.2013 odbył się wyjazd w ramach zajęć zawodowych do Fabryki Fiat Auto Poland Tychy. Udział wzięli uczniowie klasy II ZSZ. Zwiedzanie rozpoczęło się krótkim pokazem multimedialnym, zostały w nim przedstawione najważniejsze informacje dotyczące technologii produkcji, jej automatyzacji oraz aktualnej produkcji. Następnie przewodnik przeprowadził prelekcję podając szereg ciekawych informacji o produkcji samochodów w Tychach. Uczniowie dowiedzieli się między innym o zakładzie, wielkości jego produkcji, modelach produkowanych w Tychach (Fiat 500, Fiat Panda, Lancia Ypsilon, Ford Ka), eksporcie na bardzo wiele rynków świata, w tym nawet japoński. Młodzi mechanicy ponadto usłyszeli o zastosowaniu na szeroką skalę robotów przemysłowych w zakładzie, wielkiej liczbie dostawców komponentów oraz dużej ilości firm kooperujących – podwykonawców poszczególnych etapów produkcji. W następnym etapie wycieczki uczniowie ruszyli na zwiedzanie fabryki. Na trasie zwiedzania na początku znalazły się spawalnia i montownia podwozia oraz nadwozia, następnie zaś - główna linia montażu pojazdów. Proces składania podwozia i nadwozia pojazdów w zakładzie okazał się całkowicie zautomatyzowany – linię produkcyjną obsługuje szereg robotów, precyzyjnie wykonujących kolejne zadania. Na tym etapie pracownik jest właściwie tylko nadzorcą całego procesu. Zwiedzając halę montażu uczniowie mieli możliwość naocznego przekonania się, jak wygląda „droga” samochodu od momentu powstawania jego „szkieletu”, aż do wyjazdu z hali. Uczniowie mogli skonfrontować zdobywaną w szkole wiedzę teoretyczną z rozwiązaniami praktycznymi stosowanymi w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym - galeria.

W dniu 10.12.2013 odbył się wyjazd w ramach zajęć zawodowych do zakładu FAMOT w Pleszewie. Udział wzięli uczniowie klasy I TM i Ia.

FAMOT to nowoczesna fabryka, dzięki eksportowi znana bardziej na świecie niż w Polsce. Największa na świecie własna sieć sprzedaży obrabiarek, a także zaufanie klientów do marki DMG decydują dzisiaj o zdobywaniu światowych rynków. Obecnie około 90% produkcji trafia na eksport, również do krajów pozaeuropejskich.

O wyjątkowej popularności obrabiarek produkowanych w Pleszewie decyduje ich duża uniwersalność, która pozwala wykorzystywać je w niemalże każdej gałęzi nowoczesnej gospodarki. W odróżnieniu od obrabiarek produkcyjnych, wysoko wyspecjalizowanych, zadaniowych czy specjalnych, tokarki i centra obróbkowe FAMOT-u sprzedawane są do wszystkich branż przemysłu.

Obok dużego Działu Konstrukcji, największą i najważniejszą częścią firmy jest Wydział Obróbki Mechanicznej. Specjalizuje się w produkcji największych korpusów obrabiarek oraz ich wrzecion. Bardzo precyzyjne wykonanie wszystkich części mechanicznych jest decydujące dla dokładności obrabiarki. W procesie produkcji wykorzystywanych jest około 50 bardzo nowoczesnych maszyn produkcyjnych. Najważniejsze i największe z nich, sterowane w pięciu osiach centra obróbkowe oraz szlifierki do płaszczyzn, pozwalają na wykonanie kilkunastotonowych korpusów z dokładnością często przekraczającą jedną setną milimetra.

Finałowym etapem powstawania obrabiarki jest jej montaż końcowy. Aktualnie rocznie powstaje na nim ponad 800 sztuk obrabiarek finalnych oraz dwa razy tyle zmontowanych komponentów mechanicznych maszyn służących w innych firmach obrabiarkowych do montażu obrabiarki finalnej. Dokładnie zaplanowana technologia montażu przepleciona elementami procesu zapewnienia jakości pozwala na sprostanie nawet najbardziej wymagającym klientom. Właśnie na Wydziale Montażu zaczyna się i kończy historia każdej obrabiarki. Kończy się zapoczątkowany przez konstruktorów proces tworzenia produktu ściśle według życzenia klienta. Praktycznie wszystkie maszyny w momencie rozpoczęcia ich produkcji mają już swoich klientów. Często odbiór końcowy odbywa się w obecności pracowników firmy, która obrabiarkę zamówiła, i po jego pozytywnym zakończeniu rozpoczyna się historia życia każdej maszyny. Jej uruchomienie u klienta, niezależnie od kraju na świecie, powoduje rozpoczęcie okresu eksploatacji - galeria

Zajęcia wyjazdowe młodzieży w zakładzie gastronomicznym Karczma Strzelna wrzesień 2013 - galeria 

Zajęcia wyjazdowe młodzieży w zakładzie gastronomicznym Karczma Strzelna czerwiec 2013 - galeria 

Zajęcia wyjazdowe młodzieży w Fabryce Samochodów Fiat Auto Poland Tychy - galeria